Nyaralás itthon, Erdélyben – hova, mennyiből?
A romániai turizmus fellendítését szolgálja az a jogszabály, amely szerint egy és hat fizetés közötti összeget biztosíthat a munkáltató az alkalmazottaknak nyaralásra. A feltétel az, hogy a pénzt belföldi utazásra kell költeni. Rigó Ferenc, a travelminit.ro erdélyi utazási portál ügyvezetője volt a Hangoló vendége.
Az erdélyi turista sokféleségéről
„Van, aki egyértelműen a kényeztetést szereti, a relaxáló napokat. Elmegy egy fürdőhelyre, reggel strandol, aztán ebédel, délután sziesztázik. Semmi másra nem vágyik, csak így eltölteni egy hetet. Másokat frusztrál az egyhetes monotónia. Ők például két napot foglalnak fürdővárosban, majd egy-két napot töltenek mondjuk egy kalandparkban, megnézik a Szent Anna-tót és a Mohos-tőzeglápot – aktív és igen színes nyaralásokat terveznek. Van, aki évente csak egyszer megy egy hétre nyaralni, s van, aki többször, alkalmanként csupán egy-két napra.”
Mennyibe kerül? A színes, több helyszínes nyaralás vagy a kényeztetős a drágább?
„Az üzemanyag költség jelentősen megnövekedett. Így a több desztinációs nyaralás többletköltséget jelent, s mivel többször kell megállni vendéglőben enni, ezért ez a drágább. Olcsóbb, ha kiválasztunk valamelyik fürdővárosban egy olcsó panziót és az ételt is többnyire magunk állítjuk elő.”
Átlagárak
„Ha kevésbé frekventált településen száll meg az ember, az általában 30 lej/fő/nap, páronként 60 lej, étkezéssel körülbelül 120 lej páronként naponta. Közismert helyen, például Parajdon egy öt éjszakás, félpanziós nyaralás négyfős család részére 800–1000 lejbe kerül. A négycsillagos szálloda öt napra, reggelivel 1000–1200 lej, a négycsillagos full extrás változat (teljes ellátással, wellness részleggel) 2000–3000 lej/öt nap/pár.”
Rigó Ferenccel Forrai Szerénke beszélgetett
Szerkesztő: forrai.szerenke, 2015 június 16, 13:06 / actualizat: 2015 július 10, 14:31