Erdélyi a Nemzeti Együttműködési Alap Tanácsának első külhoni tagja
Először van külhoni tagja a magyarországi Nemzeti Együttműködési Alap Tanácsának.
Az alap eddig is lehetőséget biztosított a Magyarország határain túli szervezeteknek a pályázásra, de tagjai között egyetlen külhoni sem volt. Az új tag, Zsigmond József, sepsiszentgyörgyi RMDSZ-es helyi tanácsos. Tervei között szerepel, hogy a magyarországi pályázati rendszerben könnyebben tudjanak eligazodni a külhoniak.
Mivel mostanig a Nemzeti Együttműködési Alap Tanácsának nem volt külhoni tagja, úgy gondolta, indul a választásokon. Zsigmond Józsefnek sikerült megmozgatni a magyarországi civileket, és a regisztrált több mint ezernégyszáz szervezet közül több mint hétszáz szavazatát kapta meg. Azzal nyerte el a magyarországi civilek bizalmát, hogy programjában hangsúlyozta: fontos lenne külhoni szakmai szervezeteket is bevonni a magyarországiakkal való partnerprogramokba.
Zsigmond József Facebook-oldalán adta hírül, hogy tagja lett a Tanácsnak:
„Elsősorban azért indultam, mert a Nemzeti Együttműködési Alap bár indulásakor lehetőséget biztosított ugyan a külhoni szervezeteknek is a pályázásra, partnerségek révén, pl. a Nemzeti összetartozás kollégiumban, de a Tanács tagjai között egyetlen külhoni sem képviseltette magát, így a magyarországi lakcímmel nem bíró nemzettársak teljes mértékben kimaradtak a hatókörébe tartozó fontos döntésekből. Eddig.
Egy nagyon széleskörű együttműködés jött össze az elmúlt két hétben, és több száz civil szervezet állt a programom mögé.
Számomra eddig nem tapasztalt módon sikerült megmozgatni az anyaországi civileket és így 711 szavazattal (1409 szervezet regisztrált szavazásra) első lettem. Ezzel 4 évig tagja lehetek a Tanácsnak.
Köszönöm mindenkinek a támogatásokat és gratulálok minden civilnek, akik szintén bekerültek. Jó példa ez arra, hogy együtt sok minden sikerülhet!”
Zsigmond József tervei között szerepel, hogy a pályázati rendszerben könnyebben tudjanak eligazodni a külhoniak. Mivel a legtöbb esetben magyarországi gondolkodásmód szerint vannak megszerkesztve a kiírások, ezek gondot okoznak a Magyarországon kívüli pályázóknak.
Szilágyi Szabolcs összeállítása
A Nemzeti Együttműködési Alap célja a magyarországi civil társadalom tevékenységének segítése, a civil szervezetek társadalmi szerepvállalásának erősítése. Az Alap elsősorban a Kárpát-medencében kifejtett civil társadalmi aktivitás megszervezésére, fejlesztésére és megvalósítására nyújt támogatást.
kolozsvári rádió/fotó: Facebook
Szerkesztő: Szilágyi Szabolcs, 2016 március 10, 14:58 / actualizat: 2016 március 10, 17:58