Az EB véget ért, a show folytatódik
Boros Miklós és Somogyi Botond sportújságírokkal a Hangolóban értékeltük ki a portugál győzelemmel véget ért Labdarúgó Európa Bajnokságot.
B.M.: Megvan az a babona, hogy senki nem nyer két tizenegyes párbajt ugyanazon a világversenyen, ez csak az argentinoknak sikerült a ’90-es VB-n – ezt a portugálok el akarták kerülni, ami a franciákat meglepte.
S.B.: Háromszor is történelmet írtak a portugálok: mivel első alkalommal nyerték meg az EB-t, úgy nyerték meg, hogy a csoportból harmadikként jutottak tovább, valamint azzal, hogy ennyi döntetlennel (illetve 90 perc alatt meg nem nyert játékkal) lettek aranyérmesek.
B.M.: Beigazolódott az a 20-25 éve tartó tendencia, miszerint a világfutball taktikai irányait a klubcsapatok diktálják, és ezt követik a válogatottak. Ezen az EB-n gyakorlatilag a csapatok 90 százaléka kontrafutballt játszott. Jogos volt a huszonnégyre bővítés, hiszen Európában jelenleg van harminc csapat, amelyik ütőképes. A hollandok, szerbek, dánok, görögök most nem jutottak ki, de már bizonyítottak.
S.B.: Most először játszott tizenhat helyett huszonnégy csapat az EB-n, így a „kisebb” csapatok is esélyt kaptak. Magyarország, Észak-Írország, Izland, Wales teljesítménye azt mutatja, hogy most már nincsenek kis csapatok, akiket 5-6 góllal lehet „kitömni”.
B.M.: A VB-re már a magyar és a román válogatottnak is jóval nehezebb lesz kijutni, mint az EB-re, hiszen a kontinensről csak 13 csapat megy tovább. A románoknak egy iszonyatosan kiegyensúlyozott csoportja van. Ráadásul kérdés, hogy mennyire válik be az új edző. A magyaroknak a svájci és a portugál válogatottal kell majd megküzdeniük.
A teljes beszélgetés itt meghallgatható:
Szerkesztő: zilahi.csaba, 2016 július 13, 10:46 / actualizat: 2016 július 15, 21:38