Ötletbazár: milyen legyen a fülhallgató
Mint minden esetben, ha vásárolunk, a fülhallgató beszerzésekor is érdemes tájékozódni, és csak azután dönteni. Milyen fülhallgatót érdemes tehát választani?
Gondolkodjunk el azon, hogy mire szeretnénk használni, zenét hallgatni sportolás közben, vagy utazáskor; ki akarjuk zárni a külvilágot, vagy sem, fülbe valót, vagy fülön lévőt szeretnénk? Ezzel tulajdonképpen el is döntjük, milyen legyen a készülék.
A hallójáratba helyezhető gumis fülhallgatóval teljesen kizárhatjuk a külvilágot, ami igen hasznos, ha például nyitott irodában dolgozunk és háttérzenével szeretnénk elszigetelni a hangos kollégákat. Ha a buszon akarjuk hallgatni kedvenc rádióműsorunkat, használjunk fülre illeszthető, könnyű fülest, ami nem szűri ki teljesen a forgalom zaját, így biztosan hallani fogjuk, melyik a következő megálló. Futáshoz a legkényelmesebb és legbiztonságosabb megoldás a fülbe lazán illeszthető, a hallójárat bejáratához helyezhető, úgynevezett earbuds. Aki napközben folyamatosan úton van, annak a fejhallgató ajánlott. Ez esetben a vezeték nélküli, nyakba rakható headset az egyik legkényelmesebb megoldás telefonáláshoz, de rádió- és zenehallgatáshoz is. Az ilyen készülékeken számos okos funkció található: hívás esetén rezegnek, és a beérkező sms-eket is könnyen meghallgathatjuk rajtuk, akár jogging közben is lehet fogadni hívásokat.
Fülhallgató beszerzésekor fontos a fülpróba! Csak olyan helyen vásároljunk, ahol ki is tudjuk próbálni a terméket! Ha vezeték nélküli készüléket vásárolunk, ellenőrizzük, valóban csatlakoztatható-e a mobilunkhoz. „Próbáljuk fel”, úgymond a fülhallgatót, nézzük meg, mennyire kényelmes, talál-e a fülünkhöz. A hangzást teszteljük többféle zenével: egy húzósabb electro szám jól megmutatja milyen mélyek a basszusok és tiszták a magas hangok, a rocknál a középső hangtartományok jönnek jobban elő. A vezeték nélküli, azaz akkumulátoros fülhallgatóknál figyeljünk az üzemidőre. Válasszunk olyan eszközt, amelyik legalább 10 óra zenélést kibír. Azért, hogy ne legyen gondunk az összegabalyodott fülhallgatópár kibogozásával, érdemes olyan nyakba akasztható készüléket venni, amely mágnessel rögzíti a kis hangszórókat, vagy használat után visszahúzza a tokba a zsinórt. Végezetül, ne feledjük, a halláskárosodás elkerülése érdekében rendkívül fontos, hogy soha ne tekerjük maximumra a hangerőt!
Szerkesztő: bardosmaria, 2017 május 18, 08:32