Dzsesszesre vettük a figurát Molnár-Fodor Edinával
Mentalitás, életminőség, életlehetőség, életmód is a jazz, szóval jócskán van miről beszélni ebben a kontextusban.
A Magvető Kiadó gondozásában 1986-ban jelent meg Fodor Ákos költő Jazz című kötete, amelyben találóan jellemzi a címben is szereplő zenei stílust:
„A JAZZ arab szó, flamand szó, japán, jiddis, joruba, nyenyec szó, magyar szó – még az angolszász nyelvűek is értik; a JAZZ nem szó: mentalitás. Annak átélt tudása, hogy a Teremtés »alapdallamai« adottak és gyönyörűek, hibáikkal – többek a tökéletesnél, s hogy minden emberi mű ezek variált ismételgetése, újrasimogatása, alázatos/önérzetes meg- és megszólaltatásuk mindenkor egyetlen és visszahozhatatlan ünnepe – mindig ismerős és mindig hasonlíthatatlan öröm”
Mentalitás, életminőség, életlehetőség, életmód is a jazz, szóval jócskán van miről beszélni ebben a kontextusban. Molnár-Fodor Edinával erre vállalkoztunk. Művészeti műsorunk vendége 2000-ben végzett a BBTE színművészeti szakán, majd 2008-ig tagja volt a Kolozsvári Állami Magyar Színház társulatának. Augusztusban lesz két éve, hogy családjával végleg visszaköltözött Kolozsvárra Angliából. Hat évet töltöttek a szigetországban, ott kezdett el intenzívebben foglalkozni a zenével, avagy ott kezdte el intenzívebben foglalkoztatni a zene… Olyan énekesnők inspirálják, mint Ella Fitzgerald, Sarah Vaughan, Anita O’Day, Stacey Kent és Cécile McLorin Salvant – néhányukról (és természetesen az Edina Jazz Quartetről) a Kontűrben is beszélgettünk. Közben természetesen zenét hallgattunk, a kvartett bonchidai koncertjén előadott Dindi és a The Lady is a Tramp is felcsendült. Megbeszéltük: legközelebb az Egy tál meleg étel/O masă caldă elnevezésű akcióról beszélünk, amelynek Edina az egyik oszlopos tagja.
Szerkesztő: Ferencz Zsolt
(Borítókép: Charlie/Facebook)
Szerkesztő: zsoltferencz, 2017 május 25, 08:51