Főszerepben a nő
„Mi történik ha a nő van főszerepben? Gyere el, hogy a pszichodráma játékosságával közelítsük meg a nőiesség kimeríthetetlen voltát!”
Így hirdeti ingyenes műhelyfoglalkozás-sorozatának következő, szeptember 29-én, pénteken esedékes találkozóját a Kasza Izabella és Szőke Enikő pszihoterapeuták által vezetett kolozsvári Antheia Egyesület.
A pszihodráma egy olyan védett „színpad”, ahol eljátszhatom azt is, ami bennem a leggonoszabb, ami bennem a legszipirtyóbb. Eljátszhatom mindazt, amit talán nem is tudok magamról. Zerka Moreno mondja, hogy a pszihodráma a könyörületesség színháza. Az a hely, ahol el tudjuk fogadni legrosszabbnak vélt tulajdonságainkat is.
Pszihodrámában nagyon sokat dolgozunk a szerepekkel. Azt mondja Moreno, hogy minél több szerepünk van, annál gazdagabb a személyiségünk, minél több szerepet tudunk vállalni, annál színesebbek vagyunk.
Hogy hol szipirtyó egy nő? Számomra rejtély, hogy az anyós-meny kapcsolatban hogy tud akár mindkét nő részéről annyi szipirtyóság feljönni? Ott vannak a külön-külön fantasztikus nők, s amikor összekerülnek, jön a „robbanás”. A mérgezett nyilak össze-vissza röpködnek és legtöbbször nem is egymást találják el.
Vajon hogyan tudok társként, feleségként egy férfi mellett úgy állni, hogy ne az anyja akarjak lenni, ne megmenteni akarjam önmagától? Amikor már a harmadik kapcsolatom megy tönkre, mert ismét kihasználtak, jó lenne rálátni arra, hogy vajon hogyan hatok a másikra? Mert hogyha társszerepben anyaként viselkedem, akkor a férfi, miután úgy érzi, hogy eleget volt róla gondoskodva, megerősödve kilép a kapcsolatból és keres egy egyenrangú partnert.
Az Antheia Egyesület szeptember 29-én, pénteken délután 6 órakor kezdődő műhelyfoglalkozására Kasza Izabella terapeuta facebook-oldalán lehet jelentkezni.
Szerkesztő: Csatári Melinda
Szerkesztő: csatari.melinda, 2017 szeptember 27, 15:17 / actualizat: 2020 július 22, 20:49