Mindenkihez akarunk szólni – Sajtóklubban a Maszol szerkesztői
A legolvasottabb erdélyi magyar portál „kulisszatitkairól” és mindennapjairól beszélget Cseke Péterrel és Oborocea Mónikával Mihály István.
Többé-kevésbé a Maszolnak van egy „tömeglapos” jellege. Tudjuk, hogy a politika csak akkor érdekli az embereket, amikor választások vannak… Szeretnénk olyan témákkal foglalkozni, amelyek minden embert érintenek, lehet ez gazdasági, társadalmi kérdés; oktatás, egészségügy, ezekkel tudatosan foglalkozunk, mindig megragadva a közéleti aktualitását a témakörnek. (Cseke Péter Tamás)
Azokat a munkáimat szeretem a legjobban, amelyek egy kicsit más szemszögből, más betekintést adnak olyan területekre, amelyekről nem nagyon szoktunk írni. Például, most hiretelen a roma kérdés jut eszembe vagy az LMBT közösséget érintő problémák. A Maszolnál ezt minden további nélkül megtehetem. (Oborocea Mónika)
2012 júliusa óta csak az interneten olvasható az Új Magyar Szó, vagyis a Maszol. Mit jelentett a nagymúltú, legismertebb romániai magyar nyomtatott lap megszűnése, milyen veszteségekkel, hátrányokkal járt és milyen előnyökkel? Hogyan készül a portál, kik írják és szerkesztik? Kik olvassák, milyenek a visszajelzések? Vajon mivel magyarázható, hogy a ”munkakönyves” alkalmazottak közt „túlsúlyban” vannak a hölgyek, a főmunkatársak viszont kivétel nélkül mind férfiak?
Mennyiben van igazuk azoknak, akik azt állítják, hogy a Maszol „sokat markol, és keveset fog”, mert a sokat akarás miatt „nincs arcéle”? Többek közt erről beszélgettem az élő Sajtóklubban Cseke Péter Tamás főszerkesztővel és Oborocea Mónika szerkesztővel.
A lejátszóra kattintva az 55 perces élő műsor szerkesztett-rövidített változatát hallgathatják meg.
Szerkesztő-házigazda: Mihály István
Szerkesztő: mihaly.istvan, 2018 február 20, 14:12 / actualizat: 2020 július 5, 17:17