Ha ünnepel a magyar széppróza, ünnepeljünk mi is!
Vendégünk az erdélyi magyar irodalom két fontos személyisége: Király László kolozsvári költő, író és Molnár Vilmos csíkszeredai író.

Molnár Vilmos, Király László és Demeter Zsuzsa a Magyar Széppróza Napja alkalmából szervezett kolozsvári rendezvényen (fotó: Varga Melinda)
A Magyar Írószövetség javaslatára idéntől február 18-a a Magyar Széppróza Napja, így az április 11-i Magyar Költészet Napjával és a szeptember 21-ei Magyar Dráma Napjával együtt egyfajta kerek egész rajzolódik ki: van ünnepe a lírának, a prózának és a drámának is. Kolozsváron Király László, Molnár Vilmos és György Attila, valamint beszélgetőtársuk, Demeter Zsuzsa próbált egyfajta átjárót rajzolni a 19. és a 21. század, Jókai és a mi világunk között.
Milyen kérdéseket vet fel Jókai személyisége, fölöttébb gazdag írói életműve a ma embere számára? Hogyan olvassuk hatékonyabban a műveit, miközben a „szép-szép, de hosszú oldalakon át nem történik semmi” megállapítás talán arra ösztönzi a diákot, hogy sutba dobja még az Az arany embert is? Milyen problémákkal szembesülünk a mindennapokban, amelyekre gyógyírként szolgálhatna az irodalom? Ezekre az elsőre akár költőinek mondható kérdésekre is választ kaphatnak az alábbi összeállításban, segítségünkre lesz ebben Király László és Molnár Vilmos.
Szerkesztők: Gergely Zsuzsa és Ferencz Zsolt
Szerkesztő: gergelyzsuzsa, 2018 február 23, 14:01 / actualizat: 2020 július 5, 17:16