Az oktatás mindennapi forradalma
A pedagógusoknak a rendszertől függetlenül minden lehetőséget ki kell használniuk, hogy eredményesen végezhessék munkájukat.
A Mentés másként elnevezésű pedagógia konferencia célja, hogy lebontsák a tévhiteket és újrafogalmazzák a gyakorlatokat, amelyek ellehetetlenítik egy demokratikus és funkcionális oktatási rendszer létrejöttét. Az áthallásos cím az oktatásban részt vevő minden gyermek bevonását célzó módszerek felkutatására is vonatkozik. Az előadások, műhelyek és kerekasztal-beszélgetések során az oktatási rendszert érintő általános kérdéseket (pedagógusképzés, gyermekszegénység, szociális hátrány, inklúzió, rasszizmus, abúzus) egy-egy gyakorlati támponton, tanítási tapasztalaton, bevált módszeren keresztül közelítették meg.
A két napos konferencia során Dr. András Szilárd matematikus és egyetemi oktató Kíváncsiságvezérelt oktatás és készségfejlesztés címmel tartott műhelyfoglalkozást és előadást, amelyben néhány olyan módszert ismertetett és a résztvevők segítségével szemléltetett, amelyek az e téren alkalmazott legkorszerűbb módszerek közé tartoznak. Hogyan lehet olyan tantárgyakat is érdekessé tenni, amelyek szegényesebb szemléltető eszközökkel rendelkeznek? Hogyan lehet hétköznapi tevékenységeink részévé tenni a matematikát? – ezekről, és ezekhez hasonló kérdésekről beszélgettünk András Szilárddal.
Szerkesztő: László Tibor
Fényképek: Kovács Péter Zoltán
Szerkesztő: kristalybea, 2019 március 6, 16:04