Kereten kívül
Nemzetközi színházi fórumot és konferenciát szervez a Shoshin Színházi Egyesület Kolozsváron május 10–12. között. Az előadók március 25-ig jelentkezhetnek.
Milyen kapcsolatban van a művészi szándék a működéssel? Lehetséges-e az, hogy egy olyan környezetben, ahol a kőszínházak uralkodnak, teret kapjanak másfajta, független társulatok is? Miben különbözik egy utcai előadás egy zárt térben zajló előadástól? Milyen másfajta lehetőségeket nyújt a nyílt/alternatív tér? Ezeket, és ezekhez hasonló kérdéseket boncolgat a KAB Színháztudományi Szakbizottság és a Shoshin Színházi Egyesület közreműködésében létrejövő konferencia. Az előadók egy 400 szavas kivonat és egy rövid önéletrajz beküldésével jelentkezhetnek a shoshin.mail@gmail.com címen. A kivonatokat az Egyesület által felkért szakértők értékelik, a végleges visszaigazolás április 1-jén esedékes. A kiválasztott dolgozatok előadóinak a szervezők étkezést és szállást is biztosítanak, az útiköltséget pedig maximum 100 lej/fő értékben támogatják.
Számos olyan társulat létezik, amelynek nem a kőszínházi értelemben vett művész színház az elsődleges célja, hanem sokkal inkább a színház társadalmi szerepére fekteti a hangsúlyt, miközben a művészi szempontokat sem hanyagolja el. Hogyan lehetne ezeket a nézőpontokat az erdélyi színjátszás iránt érdeklődők körében is népszerűsíteni? Milyen célt szolgál egy ilyen rendezvény megvalósítása a Shoshin Színházi Egyesület életében? Mennyire lehet az alternatív színházi eszközöket az egyetemi oktatásba bevonni? Köllő Csongort a Shoshin Színházi Egyesület egyik alapítóját kérdeztük.
Szerkesztő: Kristály Bea
Szerkesztő: kristalybea, 2019 március 6, 17:09