A 21-ik század „civilizált” emberének sokszínű viszonya a természetes környezethez
A biológiát és az ökológiát széles körben átfogó előadásokon keresztül ismerhettünk meg jobban környezetünket a 20. Biológus Napokon.
Batáry Péter A tájszerkezet hatásának fontossága a biodiverzitás mintázatokra és funkcióikra címmel tartott előadást a 20. Biológus Napokon, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem szervezésében. A 21-ik századi mezőgazdaság fejlődése és a környezetvédelem szempontjából egyaránt fontos adatokat tartalmazó szakelőadás a közember számára is fontos és közérthető információkat közölt, többek között az Erdélyben tapasztalható helyzettel kapcsolatban.
Batáry Pétert a témában, előadását követően kérdeztük.
A fokozódó urbanizációval folyamatosan csökken a természetes és természetközeli élőhelyek kiterjedése és növekszik a városi élőhelyek aránya. Milyen szerepük van a városokban élő növényeknek a természetvédelem, műemlékvédelem, állagvédelem, a városi emberek élete és egészsége szempontjából? Ezekkel az időszerű kérdésekkel is foglalkozik Barina Zoltán, a Magyar Természettudományi Múzeum Növénytárának főmuzeológusa, aki szintén a Biológus Napokon tartott előadást Kolozsváron. Előadásának címe: A magyar botanika sikere, Albánia flórájának feltárása, de interjúnkban jócskán érinti a fentebb megfogalmazottakat is.
Összeállította: László Tibor
Kiemelt kép: Kósa Ferencz
Szerkesztő: kristalybea, 2019 május 13, 16:52