Maréknyi szeretettel, megértéssel, a gyermekek iránti tisztelettel – Útlevél Meseországba
Útlevél Meseországba című, az Ábel Kiadó gondozásában tavaly megjelent kötetével a nagyközönséget igyekszik megszólítani Makkai Kinga is.
Szülők és pedagógusok számára is támpontokat szeretne kínálni ahhoz, hogy a gyerekek világát az irodalmon keresztül nyissák tágasabbra. A szerzőt a Kolozsvári Adventi Könyvvásár idején röpítette mifelénk a szél. Tulajdonképpen a mesék szárnyán érkezett, a történetek vezérelték, hogy Kolozsváron is gondolatokat ébresszen a kortárs magyar gyermekirodalomról és az olvasóvá nevelésről. Jöjjenek, ismerjük meg együtt Makkai Kingát és gondolkodjunk együtt! Adott ponton majd megállunk, s gőzölgő teaként a kolozsvári Karaván együttes szívderítő zenéjét hallgatjuk, majd a csapat két tagjával, Békési Attilával és Szénási Zoltánnal beszélgetünk.
„Makkai Kinga könyve beszél a gyermekirodalomról, de közben működésbe is lendít valamit: egy élő, mozgó, szuszogó képződményt figyelhetünk könyve olvasójaként, amint felébred, nyújtózkodik, bújócskázik velünk, követ és vezet bennünket olyan helyekre, ahol korábban még nem jártunk” – írja Balázs Imre József költő, irodalomtörténész, a könyv lektora a hátsó borítón. Mint fogalmaz, „nem elég elméleti szempontból véleményeket megfogalmazni arról, hogyan lesz ma olvasóvá egy gyerek. Makkai Kinga személyes tapasztalatait, pedagógusi és szülői megfigyeléseit osztja meg velünk és gondolja tovább. A jelen és a közelmúlt gyermekirodalmával való élményszerű találkozásaiból kirajzolódik egy szerethető és ugyanakkor térképszerűen precíz mintázat: markáns gyermekírói portrék és gyermekirodalmi irányzatok válnak láthatóvá a magyar és külföldi irodalmakból egyaránt”.
Szerkesztő: Ferencz Zsolt
Szerkesztő: zsoltferencz, 2020 január 8, 11:51