Kettős könyvbemutató a Kolozsvár Társaságnál
Ha személyneveinkről viszonylag keveset tud a nemzetközi névtudomány, az részben a megfelelő előmunkálatok hiányán, a magyar személynév-kutatásnak a XX. század közepéig elnyúló szervezetlenségén, a közlések rendszertelenségén is múlott.
Tény, hogy világszerte a múlt században virágzott fel a névtudomány, vitathatatlan, hogy idő kellett, s kell ma is a legszükségesebb alapmunkálatok elvégzéséhez, de szintén tagadhatatlan, hogy a magyar névrendszer szélesebb körben való bemutatása terén vannak még tennivalóink. Pedig hírünk a nagyvilágban neveinkkel együtt is terjed, tehát nem utolsó sorban ezeket kell helyesen megismernie mindenkinek, akit illet – írja többek között a szerző, J. Kovács Magda új könyvéről, a Magyar-román keresztnévszótárról amelyet jelenlétében mutattak be a Kolozsvár Társaság székhelyén. Ezt követően kértük mikrofon elé a szerzőt:
Szintén a Kolozsvár Társaság székhelyén ismerhette meg a közönség a szerző jelenlétében Tar Károly hat kötetes emlékiratát és kisprózáit. A jeles, kolozsvári születésű de jelenleg életét Svédország és Kolozsvár között megosztó Tar Károly írói munkásságának csúcspontjára érkezett e hatalmas sorozatot kitevő munka megjelentetésével, amelyet az Ághegy kiadó adott ki. A könyvbemutatót követően kaptuk mikrofonvégre a szerzőt:
Riporter: László Tibor
Fotó: Horváth László
Szerkesztő: kristalybea, 2020 február 3, 16:07