Akár az álhírek korára is ismerhetünk a Schroffenstein család történetében
Heinrich von Kleist Schroffenstein család című drámáját mutatja be pénteken a nagyváradi Szigligeti Színház.
A több síkon futó történetet leginkább a Rómeó és Júliához szokták hasonlítani: a két szembenálló család konfliktusának áldozatául ugyanis itt is fiatal szerelmesek válnak. Ugyanakkor a 19. század elején készült dráma azt is bemutatja, hogyan próbál az új generáció megszabadulni a régiek terhétől, és az igazságkeresés természetéről is többet tudhatunk meg.
Az előadás rendezője, a Príma-díjas Kovács D. Dániel így vall a Schroffenstein családról:
„Egy olyan világban, ahol ugyanarról a hírről két különböző hírportálon vagy újságban homlokegyenest mást írnak vagy mondanak, A Schroffenstein család tud arról is szólni, hogy ha valaki elfogultan, hevületből, indulatból akarja az igazságot megtalálni, annak milyen torz következményei lesznek.”
Hogyan válik maivá a Szigligeti színpadán Heinrich von Kleist drámája? Többek között erről is hallhatnak a továbbiakban. Előbb azonban arról kérdezzük Biró Árpád Leventét, a színház kommunikációs felelősét, hogy miért erre a darabra esett a választásuk.
A Schroffenstein család pénteki bemutatójának Facebook-eseménye alatt bekukkanthatunk a készülő előadás kulisszái mögé is. Ezekben a rövid videókban a színészek vallanak a felkészülési folyamatról, szerepeikről, és arról is, hogy a Kovács D. Dániellel való munka sokszor teljesen új helyzetekbe hozta őket, hiszen egy új színházi nyelvet próbálhatnak ki. Milyen kihívások elé állította a Szigligeti Színház társulatát ez a próbafolyamat? Erről kérdeztük Biró Árpád Leventét.
A Schroffenstein család című előadást legközelebb március 8-án és 23-án játsza a Szigligeti Színház.
Összeállította: Kristály Bea
Szerkesztő: kristalybea, 2020 március 5, 14:26