Acélhölgy
György Antónia fitnesztrénert, életmódtanácsadót nassolós bűnbeeséseinkről, mozgásról, egészségről faggatjuk.
Stressz és csoki: miért nehéz ellenállni? címmel szervezett előadást a Máltai Szeretetszolgálat kolozsvári fiókszervezete Nők Napja alkalmából. György Antónia, a SteelWoman Fitness Club alapítója és vezetője beszélt az érdeklődőknek arról, hogy miért érezzük stresszhelyzetben azt, hogy kedvenc ételeink megnyugtatnak? Vannak-e az ételben olyan anyagok, amelyek elősegítik egyfajta függőség kialakulását? Hogyan működik agyunk jutalomközpontja és hogyan csinál belőlünk “drogost” az élelmiszeripar? Ha képesek vagyunk ellenállni a csábításnak, megváltoztathatjuk étkezési szokásainkat.
Az ételeket a só, a zsír és a cukor teszi ínycsiklandozóvá. Minden ami élvezetes, az függőséget okozhat, szenvedélybetegség válhat belőle, ha nem figyelünk. Van amikor nem répára vágyunk, hanem valami finom édes kis kekszre. Én is édesszájú vagyok, úgyhogy számomra is kihívás a nemet mondás.
Ha nem mozoghatok, elvonási tüneteim vannak, mégsem érzem azt, hogy az edzés uralná az életemet. Szerencsés vagyok, hogy a hobbim a hivatásom. A másoknak tartott órák mellett én külön edzek, konditeremben. Félévente egy-két hét szünetet tartok, mert az ízületeimnek kell a regeneráció.
Egy életen keresztül nem lehet koplalni. Az a lényeg, hogy kiegyensúlyozott életmódra törekedjünk. Olyan étrendet kell követni, amely jóllakottságérzetet ad, amitől jól érezzük magunkat. Persze ötvenévesen már nem eszünk annyi szalmakrumplit, mint korábban. A kilók idővel felugranak ránk, a leépülés azzal jár, hogy könnyebben zsírosodunk, a hormonok is változnak, ezt el kell fogadni. De aki tíz-húsz éven keresztül mozgott, mértékletesen fogyasztott élvezeti cikkeket, az idős korában is képes tartan jó kondícióját.
Szerkesztő: Csatári Melinda
Szerkesztő: csatari.melinda, 2020 március 13, 16:00