Tutistore, a szabadság és a fenntarthatóság inspirálta vállalkozás
Tizenkétszer váltott már munkahelyet, jelenleg két vállalkozást igazgat párhuzamosan és tervben van már a haramadik is. Bálint Krisztián vállalkozóval, a Tutistore megállmodójával beszélgetünk 1001 ötlet című műsorunkban.
Képes-e megnyugodni, megérkezni az, akinek folyamatosan születnek új ötletei? Mit jelent a siker egy olyan ember számára, aki már tucatszor mondott fel, többször kezdett új vállalkozásba, és folyamatosan új kihívásokat keres? Honnan gyűjt bátorságot a váltáshoz, miért éri meg a belefogni valami bizonytalanba?
Bálint Krisztián Zilahon született, Kolozsváron két egyetemnek is nekifogott, hogy aztán mindkettőt abbahagyja. Már az egyetem mellett dolgozott, volt értékesítő, pincér, taxis. Jelenleg párhuzamosan vezeti takarítócégét, és igazgatja a kartonbútorokat és kukákat készítő és forgalmazó vállalkozását, a Tutistoret. Emellett pedig arra törekszik, hogy a kolozsvári és környéki kisvállalkozásokat közösségbe fogja. Célja, hogy élete ne a vállalkozásairól szóljon, és ha igen, akkor legalább ne unja soha őket.
Az 1001 ötlet első adásában Bálint Krisztiánnal beszélgettünk.
A Kolozsvári Rádió új, pénteki műsorában olyan emberekkel beszélgetünk, akik szakmájuk terén innovatívat hoztak létre, mertek nagyot álmodni és persze dolgoztak is érte eleget. De van-e még egyáltalán új ötlet a nap alatt? És honnan tudjuk, hogy az 1001 ötletből, amit kitaláltunk az 1001. végre jó lesz? Honnan tudjuk, hogy ezért érdemes minden követ megmozgatni? Egyáltalán miért jó a semmiből, a bizonytalanságból valami újat alkotni? Kinek mi a siker, és mit érdemes érte feláldozni? Hányszor bukott el, majd állt fel valaki mielőtt azt mondanánk rá: sikeres, az ő példája követendő.
Többek között ezekre a kérdésekre keressük a választ, ez tehát az 1001 ötlet, a siker előtti történetek.
Szerkesztő: Kristály Bea
Borítókép: képernyőfelvétel // Lejátszó ikonja: Bethlendi Tamás
Szerkesztő: kristalybea, 2020 szeptember 22, 11:27