Az innováció nem egy állapot, hanem egy folyamat
Farkas Andrással, a PONT Csoport stratégiai igazgatójával beszélgettünk innovációról, az ötlet megvalósíthatóságáról, a vállalkozói magatartásról.
Az innovációt nem úgy kell elképzelnünk, mint laborokban és tesztüzemekben létrehozott fejlesztéseket, amelyeket csak valamikor a távoli jövőben fogunk használni. Életünk minden területén szükségünk van innovatív, újító megoldásokra, ahhoz, hogy egy működő társadalomban éljünk. De mennyire vagyunk képesek elfogadni az újat? Egyáltalán mi kell ahhoz, hogy mi magunk legyünk innovatívok?
A PONT Csoport Kreatív Kolozsvár elnevezésű programjával Kolozsváron és vonzáskörzetében élő, kreatív iparágak iránt érdeklődő, potenciális vállalkozó magyar fiatalokat gyűjtik egybe, készségfejlesztői tevékenységeket ajánlva nekik. Ugyancsak innovatív megoldásokat szorgalmaz a PONT által működtetett Kastély Erdélyben program, vagy pedig a részvételi költségvetés elveit követő Com’ON Kolozsvár projekt, amely ifjúsági közösségek kezdeményezéseinek megszületését segíti elő. És ez csak néhány azok közül a megvalósítások közül, amelyeket a PONT Csoport szorgalmazott. Így adódott az ötlet, hogy utána járjunk kicsit a PONT tevékenységének, megkérdezzük őket tapasztalataikról. Az 1001 ötlet legutóbbi adásában Farkas Andrással, a PONT Csoport stratégiai igazgatójával beszélgettünk.
Amiről még szó esik a műsorban:
– Hogyan lehet kialakítani egy megfelelő vállalkozói magatartást?
– Mik egy megvalósítható ötlet jellemzői?
– Vagy éppen, hogyan hat egy sikertelen kezdeményezés a vállalkozói ökoszisztémára?
Egy kérdés erejéig pedig azt is felvetettük, mit jelent Kolozsvár szempontjából az Innovációs Európai Fővárosa címre való jelölés, amit végül nem sikerült elnyerni?
Szerkesztő: Kristály Bea
Szerkesztő: kristalybea, 2020 október 14, 14:28