Már 4 éve 24 órában szól a Kolozsvári Rádió
Március óta elhangzott biztatásokból gyűjtöttünk össze egy csokorra valót. Amikor ilyesmiket hallunk, úgy érezzük: jó rádiósnak lenni. A cikk illusztrációjaként pedig néhány a rádióban „hallatlan” karanténos pillanatát mutatjuk be.
Orosz Lujza színművész, a Kolozsvári Állami Magyar Színház örökös tagja a rádió jó barátja volt, most is szívesen emlékezünk arra a néhány alkalomra, amikor élő adásba bekapcsolhattuk. Orosz Lujza idén szeptember 5-én, 94 évesen hunyt el. Legutóbb március 14-én beszélgettünk vele. A következő részlettel a szép pillanatokra emlékezünk.
Április elején kerestük fel otthonában, a Bulgária-telepi Gyöngyvirág utcában Diószegi Anna írót, akivel az életéről beszélgettünk, hosszasan. Kétszer is beültünk a Függőágyba, az alábbiakban pedig egy olyan pillanatot idézünk fel, amikor interjúalanyunk egy fontos füzetről beszélt.
A Napsugár és a Szivárvány, valamint olvasóközönségük között a szükségállapot idején is élénk volt a kapcsolat, ebben pedig a világháló is segített. Zsigmond Emese, aki akkor még főszerkesztője volt a lapnak, kedves gondolatokkal kezdte bejelentkezését.
A szükségállapot idején, a Verbum Keresztény Kulturális Egyesület munkatársainak és önkénteseinek közreműködésével jött létre a templom.ro portál. Bodó Mártával, a Vasárnap és a Keresztény Szó szerkesztőjével még áprilisban beszélgettünk, az alábbiakban a beszélgetés elejét és végét hallgathatják meg újra.
Krízishelyzetben mutatkozik meg igazán a média jelentősége – mondja Mosoni Emőke, a bukaresti Magyar Adás főszerkesztője. Vele május közepén beszélgettünk, a szükségállapot lejárta előtt. Nekünk is erőt adott a beszélgetés.
Híradós kolléganőnk, Sántha Emőke gyöngyfűző műhelyében május végén kíváncsiskodtunk. Kikapcsolódást jelentett számára a kézi munka.
A Kolozsvári Rádió karanténfilmes pályázatára Kalamár György színművész és családja is jelentkezett. A Facebookon közvetített gála keretében versenyen kívül mutattuk be A jó, a rossz és a koronatanú című alkotást, amelynek rendezője Kalamár György, főszereplője Kalamár György és Simó Júlia, operatőre és vágója pedig Kalamár Gábor. Kalamár Györggyel május elején beszélgettünk.
Szerkesztő: Ferencz Zsolt
Szerkesztő: kristalybea, 2020 október 31, 17:17