TacTiki – székelyföldi társasjáték a nemzetközi piacon
Incze Gáborral, a TacTiki táblajáték tervezőjével beszélgettünk az 1001 ötletben.
Valahol a Csendes óceán közepén egy elhagyatott kis szigeten él két polinéz törzs, amely kultúráját tekintve merőben ellentétes elveket követ. Az egyik Tac napistent tiszteli, míg a másik Tiki esősistent követi. A kultúrális különbség a háború szélére sodorja a két törzset, a két istenség pedig, hogy a vérengzést elkerülje totemszobrok formájában életre kell és megvívja szeretett népe helyett a harcot. Ez a kis történet képezi a TacTiki társasjáték alapját, amelynek tervezője a gyergyószentmiklósi Incze Gábor. A TacTiki egy két személyes stratégiai táblajáték, amely igénybe veszi a memoriát ugyanakkor minimális esélyt ad a szerencsének is.
Gábor 2014-ben állította össze az első társasjátékát, de a megfelelő játékkiadó céget, amely életre kelthette volna ötletét sokáig nem találta. Ennek ellenére sosem mondott le róla, hogy játékát kiadassa. Úgy tűnik kitartása idén célba ért, a Kickstarter-en november 5-én zárult az a kampány, amely során elő lehetett rendelni a TacTikit. Bár Gábornak időközben sikerült együttműködést kötnie a görög Drawlab játékforgalmazó céggel, a Kickstarter kampányt így is fontos volt létrehozni, mert így tudták összegyűjteni azt az összeget, amely a játék előgyártásához szükséges.
A Kickstarter innovatív ötletek gyűjtőfelülete, lényege, hogy ha találunk egy kezdeményezést, amely felkelti az érdeklődésünket, akkor annak pénzt adományozhatunk cserébe pedig megkaphatjuk a támogatott terméket, vagy ha többet szánunk rá, akkor más ajándékokat is. A TacTiki a Kickstarteren halmozott sikereket ért el, a 24 napos kampány alatt 2141-en rendelték meg a játékot a világ minden pontjáról.
Amikor társasozunk kevés esetben gondolkodunk azon, hogy vajon ki készítette az adott játékot, ki tervezte meg a pályát, a játékfigurákat, ki tökéletesítette a szabályzatot. Az 1001 ötlet legutóbbi adásából a TacTiki létrejöttének történetét ismerhetik meg: megtudhatják hogyan lesz az ötletből kézzel fogható játék, hogyan lehet kiadót találni a terveink megvalósításához, illetve a Kickstarter működésébe is belesünk kicsit.
A beszélgetés a képre vagy a lejátszó gombra kattintva hallgatható meg.
Szerkesztő: Kristály Bea
Szerkesztő: kristalybea, 2020 november 17, 22:40