MadárÁBÉCÉ: csivitelő versek a környék tollasairól
Ismerik az izlandi kercerécét, vagy a meggyvágót? Esetleg az álarcos gébicset? Ezek mind olyan madarak, amelyek fellehetőek térségünkben, valamint Balázs Imre József nemrégiben megjelent Madárábécé című verseskönyvében is.
Ebből a könyvből nem csak az egyes fajok előfordulási helyét, kinézetét, vagy éppen táplálkozási szokásait ismerhetjük meg, hanem azt is, mi a már említett kerceréce kedvenc tévéműsora, mi teszi összkomfortossá a kövirigó sziklaüregét, vagy éppen milyen zenei formációban érezné leginkább elemében magát a dolmányos varjú. A Gutenberg kiadó gondozásában megjelent verseskötetben ugyanis emberi tulajdonságokkal felruházott szárnyasokról olvashatunk, alkotóinak sikerült egy bohókás versekkel és gyönyörű rajzokkal teli madárhatározót létrehozniuk, amely elengedhetetlen „kézikönyve” lehet minden természetbarát családnak.
A Gutenberg kiadó által megjelentetett Madárábécé két megközelítésben mutatja be a környezetünkben is élő madarakat. A könyv végén található madárhatározó rendszer- és élettani információkkal látja el a kis és nagy olvasókat egyaránt. A kötet egészében a Balázs Imre József fantáziája által kiszínezett és emberi tulajdonságokkal felruházott fajokat ismerhetjük meg. A kettő közötti átmenetet Kelemen Kinga illusztrációi jelentik, hiszen a madarakat élethű ábrázolásban látjuk, viszont szinte minden képen találunk valami kis játékosságot, rejtett kincset.
A Kontűrben a MadárÁBÉCÉ szerzőjével, Balázs Imre Józseffel és illusztrátorával Kelemen Kingával beszélgettünk.
Szerkesztő: Kristály Bea
Szerkesztő: kristalybea, 2021 február 13, 10:04