A tánc, amely erőt, reményt adhat a nehezebb helyzetekben is
A folklórból építkező néptáncos vonal és a modern táncszínházi látásmód találkozásáról is kérdeztük a Nagyvárad Táncegyüttes művészeti vezetőjét.
Erőt, reményt adhat a tánc a művészeknek ebben a jelenlegi nehéz helyzetben is, amelyet egyébként már több mint egy éve a korlátozások és a bizonytalanság jellemez – ez lehet az egyik következtetése annak a beszélgetésnek, amelyet Szabó Enikő Ágnessel folytattunk. A Nagyvárad Táncegyüttes vezetőjét a tánc világnapja apropóján tárcsáztuk, amelyet Jean-Georges Noverre francia balett-táncos, az egyetemes táncművészet megújítójának születésnapján ünnepelnek világszerte, immár negyven éve.
A világnap tiszteletére egyik nagy kedvencüket, a Nagyvárosi bujdosók című produkciót teszik közzé a Facebookon, ezt mától szombat délutánig tekinthetik meg az érdeklődők. Az előadást Novák Péter rendezte, a zenéjét Kiss Ferenc jegyzi.
A járványügyi adatok mostanság Nagyváradon is csökkennek, úgyhogy ennek fényében van esély arra, hogy már hétvégén ismét színpadra lépjen a Nagyvárad Táncegyüttes. János vitéz című táncszínházi előadásukat május 2-án, vasárnap este 7 órától játsszák a Szigligeti Színház nagytermében.
Szabó Enikő-Ágnes Székelyszenterzsébeten született, középiskoláit a székelyudvarhelyi Tamási Áron Elméleti Líceumban végezte. Kolozsváron 2006-ban végzett a BBTE Pszichológia szakán, és közben folyamatosan ott volt az életében a tánc. Hogy miként, illetve milyen út vezetett esetében a Nagyvárad Táncegyütteshez, arról is mesélt rádiónknak.
Beszélgetőtárs: Ferencz Zsolt
Szerkesztő: kristalybea, 2021 április 29, 16:43