BIKKLA: Nem egyetlen csodaötlet kell, hanem sok megvalósítás
Ha van az embernek tőkéje, könnyedén építi a vállalkozását. Ha nincs, akkor meggyőz másokat is arról, hogy érdemes az ő ötletébe fektetni. Vagy választhatjuk a harmadik megoldást, amelyben Balázs Áron a BIKKLA alapítója hisz: bár nem árt, ha van egy befektetőnk a pénzt ki lehet váltani ésszel, türelemmel és kitartással. Az 1001 ötlet legutóbbi műsorából az ő történetét ismerhetik meg.
Balázs Áron 2018-ban döntött úgy, hogy az addigi megfelelő anyagi biztonsággal járó tevékenységét felfüggeszti és egy teljesen új vállalkozásba kezd. A BIKKLA kerékpárkölcsönzőként jött létre, úgynevezet elekromos fatbike-okat, azaz terepbicikliket szolgáltatnak. Édesapjával, Balázs Istvánnal vezetik a céget, hozzájuk csatlakozott Szakács Botond, aki eredetileg az ECO TINY HOUSE alapítója, csapatával miniházakat gyárt, de mint kiderült készíthetnek akár biciklikölcsönzőként funkcionáló, guruló helyiségeket is.
Közösen egymást támogatva haladnak előre, jelenleg a Gyilkos-tónál és Borszéken bérelhetőek a biciklijeik, de hamarosan Marosvásárhelyen is elérhető lesz a BIKKLA. Áronék ugyanis franchiseként szeretnék vállalkozásukat széles körben ismertté tenni, hiszen a guruló miniház és a biciklik kombinációjával bárki nyithat egy mobil biciklikölcsönzőt. (Beszélgetésünk óta kiderült, hamarosan a Tordai-hasadéknál is nyitnak egy BIKKLA franchise fiókot.)
Hogyan kell úgy felépíteni egy brandet, hogy az más vállalkozók számára is vonzó, megbizható legyen? Többek között erről is beszélgettünk Balázs Áronnal, a BIKKLA alapítójával.
A beszélgetés meghallgatható Spotify-on, vagy pedig a lejátszóra kattintva.
Szerkesztő: Kristály Bea
Szerkesztő: kristalybea, 2021 május 17, 15:54 / actualizat: 2021 május 18, 10:02