COVID-veszteségeink – Párkapcsolatok és meg nem született gyermekek
Amikor azon gondolkodunk – mert biztosan gondolkodunk néha rajta – hogy mit hozott és mit vitt el a koronavírus-járvány, akkor mindenkinek eszébe jutnak saját veszteségei. Lehetnek elvesztett munkahelyek, elvesztett barátok, a távolság miatt megszakadt emberi kapcsolatok.
Vagy lehetnek el nem ért nyaralások, le nem cserélt autók, meg nem látogatott rokonok, sőt, meg nem született gyermekek. Igen, ilyen hatása is volt a járványnak. A világ más országaihoz hasonlóan, Romániában is jelentősen visszaesett az újszülöttek száma. Az Országos Statisztikai Intézet adatai szerint, átlagosan 10 százalékkal kevesebb gyermek lát napvilágot mint a járvány előtt. Idén februárban például 11.816 gyermek született. 2.036-tal kevesebb mint egy hónappal korábban. Vagyis a korábbi 100 gyerekből 17 nem született meg.
Ha visszaszámoljuk azt a bizonyos 9 hónapot, akkor ezeknek a gyermekeknek a fogantatása vagy nem-fogantatása épp a bezártság utáni időszakra esne. Vajon a bezártság nem csak több együtt töltött időt, meghitt kapcsolatokat jelentett? Mit gondol erről a szakember? Szőcs Kinga pszichológust, szülésfelkészítőt, párkapcsolati terapeutát hallgathatják meg az alábbi lejátszóra kattintva.
Oborocea Mónika interjúja.
A segítség karnyújtásnyira – konkrétabban ma már egy kattintásnyira van. Azoknak, akik súlyos párkapcsolati krízisben vannak, vagy egyedülállók, és nincs lehetőségük, nincs pénzük pszichológushoz menni, létrejött egy Facebook-csoport. Ebben szakemberek nyújtanak segítséget. Keressék bátran a következő csoportot: „Lélekemelő – erdélyi segítők csoportja a krízis idején„. A szakemberek hálózata szinte azonnal tanácsot ad, segítőhöz irányít.
Szerkesztő: Rácz Éva
Szerkesztő: kristalybea, 2021 május 20, 11:21