Újabb településcímereket hagytak jóvá
Újabb három, magyarok által lakott település címerének hivatalos használatát hagyta jóvá a kormány az RMDSZ javaslatára – jelentette be csütörtökön Cseke Attila közigazgatási miniszter.
A többségében magyar ajkú Szilágy megyei Sarmaság címerének felső, vörös részében ezüst főnixmadár jelképezi a község újjászülető erejét, jobb és bal oldalán a Nap és Hold a község magyarságát hangsúlyozza. A címert két hullámos vonal, a Kraszna két ágának jelképe választja el vízszintesen, alsó kék részében pedig bányászati eszközök jelzik a település szénkitermelésből származó gazdagságát. A búzakalász és szőlőfürt a mezőgazdasággal és szőlőtermesztéssel foglalkozó helyi gazdákat szimbolizálja.
A Temes megyei Végvár címere háromba osztott, bal felső sarkában, kék mezőben, arany lovas és arany Nap jelképezi a település 1818-ra tehető jelképét. Jobb sarkában, vörös mezőben, pelikán jelképezi a helyiek keresztény vallását, az alsó zöld mezőben pedig arany fatuskó látható.
A szintén többségében magyarok lakta Szatmár megyei Mezőterem jelképén arany búzakalász jelképezi a község főbb foglalkozását, jobb sarkában a vörös mezőben pedig a község területén található védett övezet növényzete jelenik meg. A címer alsó részén kék mezőben látható a települést egykoron vezető Károly család jelképe: aranymadár jobb karmában arany szívvel.
RMDSZ
Szerkesztő: kristalybea, 2021 június 4, 08:06