Nincs, aki helyettünk jobban csinálná
Mikor és hogyan tudjuk elmondani a gyereknek, ha valaki megbetegszik? Hogyan mondjuk el neki, hogy elveszítheti szüleit? Megérti-e ezt a gyermek? Hogyan segíthetünk nekik az élet végességének megértésben? Erről is szól a daganatos történetek következő része.
Sokan vannak ma is, akik a betegséget, főleg a daganatos diagnózist, szégyenként, büntetésként élik meg. Ilyenként nem vonják be a feldolgozásba a gyermekeket, különösen a kisebbeket. Pedig a gyerek a legérzékenyebb hőmérője a család hangulatának. Nem tudjuk, sőt, jobb ha nem is akarjuk a gyermektől elzárni azt, ami a családdal történik, legyen az súlyos betegség vagy már gyász.
A műsorban közreműködött Balázs Regina, a BBTE Pszichológiai tanácsadás és beavatkozás mesterképzős hallgatója. Ő azt javasolja, rajzoljunk térképet, amely segít a gyerekeknek, sokszor a speciális nevelési igényű gyerekeknek eligazodni a betegségben, a megváltozott családi körülmények között.
Házigazda: Rácz Éva
*
Aki szívesen megosztaná velünk saját történetét, jelezheti azt a Kolozsvári Rádió bármely elérhetőségén: e-mailben a radio@www.kolozsvariradio.ro címen vagy a közösségi médiában, Facebook-oldalunknak küldött üzenetben.
Sorozatunkban a továbbiakban is közreműködnek a a BBTE Pszichológiai tanácsadás és beavatkozás mesterképzés hallgatói, akik pszicho-onkológia tanáruk, dr. Dégi László Csaba vezetésével készítették el az itt elhangzó anyagokat.
Szerkesztő: kristalybea, 2021 szeptember 8, 12:53