Superman helyett Vízitündér – erdélyi képregény mágiával és kortárs problémákkal
Akciódús Maria Surducan és Beczédi Anna Júlia A vízitündér lánya című képregénye, ahol vízitündérek, óriások, emberek nem teljesen zökkenőmentesen élnek együtt. Az ő konfliktusaik mellett azonban jelentősebbek a szereplők belső vívódásai. Hogyan készül egy képregény? Az 1001 ötletben Benczédi Anna Júlia illusztrátorral beszélgettünk.
Maria Surducan ötletéből webképregényként indult, végül könyvként is megjelent a Vízitündér, amelyet a Magyar Képregény Szövetség 2020-ban a legjobb képregénynek járó Alfabéta-díjjal tűntetett ki. Ennek folyatatása A víztündér lánya. A képi világot Benczédi Anna Júliának köszönhetjük, a magyar fordítás pedig Víg Boglárka munkája. Maria Surducan és Benczédi Anna Júlia képregényeikkel egy olyan világot tárnak elénk, amely egyaránt táplálkozik a román és az erdélyi magyar népmesei világból, közben pedig ízig-vérig kortárs, ahol a szereplőnek megoldásokat kell találniuk az addig ismert erőforrások helyettesítésére, ahol párharcot vív a tudomány és a mágia és ahol azért három, négyszemű óriásokkal is meg kell küzdeni időnként.
Részlet A vízitündér lánya képregényből, nagyobb felbontásért kattints a képre:
- Hogyan kelnek éltere a karakterek egy képregényben?
- Hogyan válik egyértelművé csak néhány mondatból a teljes történet?
- El lehet-e veszíteni a fonalat a szóbuborékok között képregényolvasás közben?
Benczédi Anna Júlia illusztrátorral beszélgettünk, aki arról is mesél, hányszor rajzol újra karaktereket, míg elégedett lesz azokkal az érzelmekkel, gondolatokkal, amelyeket az arcokon lát. A műsor meghallgatható Spotify-on, vagy az alábbi lejátszóra kattintva.
Szerkesztő: Kristály Bea
Szerkesztő: kristalybea, 2021 december 7, 17:02 / actualizat: 2021 december 7, 19:29