A szimat nem csal – Biró Andrea parfümőrrel beszélgettünk
A parfümkészítés nemcsak a szépség illatokkal való leírása – egy olyan művészeti forma, amely jócskán kapcsolatban áll a tudománnyal.
A COVID-19-cel való megfertőződés többeket rádöbbentett arra, hogy mennyire fontos érzékelés a szaglás. Kevésbé esik jól az ebéd, ha nem érezzük az illatát, nehezebben vesszük észre, ha megromlik valami. De ezeken felül az emberi kapcsolatainkra is hatással van, sőt, még az emlékeinket is befolyásolhatja.
Az erdélyi származású, Németországban élő Biró Andrea parfümőr, illatstimulátor szerint a történelem során először betegségek gyógyítására használták a különböző parfümkészítményeket, az elmúlt évek trendjei pedig azt igazolják, hogy a parfümszakma egyre inkább visszatérni látszik az orvostudományhoz. Biró Andrea, miután Marosvásárhelyen elvégezte a gyógyszerészeti egyetemet, Franciaországban költözött, hogy ott parfümkészítést tanuljon.
A parfümkészítés értelmezhető akár művészetként is, természetesen egy jó adag kémiával megfűszerezve. Csakhogy itt vászon és ecset helyett illatokkal alkot a parfümőr. Az 1001 ötletben beszélgetünk
- a niche parfümök világáról, a különböző illatanyagok arányainak tökéletes kombinációjáról;
- a parfümkészítés és az orvostudomány viszonyáról;
- a szagok, illatok mindennapjainkra gyakorolt hatásáról.
A műsor meghallgatható a lejátszóra kattintva, vagy az 1001 ötlet Spotify csatornáján.
Műsorvezető: P. Kristály Bea
Borítókép: képernyőfelvétel az Erdély TV Jónapot! Megjöttem… című műsorából
Szerkesztő: kristalybea, 2022 november 8, 14:19