Miért nem mennek el a diákok vizsgázni?
A diákok országos vizsgákról való távolmaradási okait vizsgálta az oktatási minisztérium.
A jelentés közzétételét követően a szaktárca a jelenség visszaszorítását célzó intézkedések bevezetésére utasította a tanintézeteket a tanfelügyelőségeken keresztül.
Az oktatási miniszter, Ligia Deca szerint ez az első jelentés, amely a jelenség okait vizsgálja. „Egy igen összetett jelenséggel állunk szemben, amelyet számtalan tényező befolyásol” – idézte a tárcavezetőt a minisztérium közleménye. A tanfelügyelőségeknek küldött átiratban egyebek mellett az szerepel, hogy a tanintézeteknek heti rendszerességgel felzárkóztató órákat kell tartaniuk azoknak a végzős osztályokba járó – tehát képességfelmérő vizsgára vagy érettségire készülő – tanulóknak, akiknek az előző tanévben a tanulmányi átlaga nem érte el a 7-es osztályzatot. Emellett figyelemmel kell követniük a tanulók hiányzásait, és intézkedéseket kell hozniuk a tanórákról való távolmaradás megelőzésére, illetve visszaszorítására. A szülőket folyamatosan tájékoztatni kell a tanulók hiányzásairól, sok hiányzás esetén pedig a gyermekvédelmi szakszolgálatot is értesíteni kell a helyzetről.
A diákok közoktatásban való részvételének ösztönzési lehetőségeiről a BBTE oktatóját, az Erdélyi Tehetségsegítő Tanács elnökét, András Szilárdot kérdezte Birtalan Albert.
Szerkesztő: kristalybea, 2024 január 12, 16:56