Demeter Arnold: „nem a babérkoszorúhoz kell ragaszkodni, csak az illatához”
Egy Csíkszentkirályon élő, első kötetének megjelenése előtt álló fiatal költővel beszélgettünk a magyar kultúra napja apropóján.
Szerkesztő: Sebők Tímea, 2025 január 22, 12:06
Demeter Arnold 1998-ban született Csíkszeredában. Felsőfokú tanulmányait Kolozsváron végezte, a BBTE Politika, Közigazgatás és Kommunikációtudományi Karának kommunikáció és közkapcsolatok szakán, majd ott is mesterizett. Az Erdélyi Hagyományok Háza munkatársaként dolgozik kulturális szervezőként, és a versírás is különösen fontos részét képezi az életének.
2023-ban a Székelyföld folyóirat Szabó Gyula Emlékdíjában részesült, tavaly pedig felkerült a Petri-díj hosszúlistájára. Tagja a Fiatal Írók Szövetségének, versei különböző erdélyi és magyarországi folyóiratokban, portálokon jelentek meg – a Látóban, a Székelyföldben, a Helikonban, a Népszavában, a Műhely folyóiratban, a Kalligramban, a Parnasszusban, a Pannon Tükörben, az Újváradon, a SZIFONline oldalán, a kulter.hu-n, a tiszatajonline.hu-n és máshol.
Firka műhely címmel – Kassay Annával közösen – tavaly irodalmi műhelyt indítottak középiskolások és egyetemisták számára Csíkszeredában, ez a program idén is folytatódik.
Kolozsváron is ismerhetik az irodalom iránt érdeklődők: tavaly áprilisban a Bréda Kör vendége volt, majd novemberben a Hervay Klubban lehetett vele találkozni. Jelenleg első kötetén dolgozik.
„Az ember, ha valamit alkot, akkor szereti azt másoknak is megmutatni, szereti, hogyha felfigyelnek rá. De azt gondolom, hogy nem a babérkoszorúhoz kell ragaszkodni, hanem csak az illatához, és az folyamatosan viszi magával az embert” –
mondja Demeter Arnold, a magyar kultúra napja jegyében eddigi pályájának alakulásáról, tapasztalatairól, benyomásairól, jelenlegi trendekről is beszélgettünk.
Január 23-án, csütörtökön délután 5 órától ismét lesz Firka műhely Csíkszeredában, a Zengő térben – ha olvassák ezt középiskolások vagy egyetemisták a közelből, térjenek be bátran!
Beszélgetőtárs: Ferencz Zsolt