Mire jó a kéthetes kényszervakáció?
Az iskolák bezárása csak akkor ér valamit, ha az Országos Vészhelyzeti Bizottság egyéb intézkedéseket is hoz annak érdekében, hogy a területi mobilitást csökkentse – mondta rádiónknak Kallós Zoltán oktatási államtitkár.
A járvány megfékezése érdekében tegnap az államelnök bejelentette: kéthetes kényszervakációra megy minden, a közoktatásban részt vevő gyerek hétfőtől. Korábban többször elhangzott: az iskolákat fogják bezárni utolsónak. Kallós Zoltán elmondta, sajnos az utóbbi időszakban egyre több koronavírusos eset fordult elő óvodások és iskolások, valamint a tanügyi személyzet körében, ezért kellett meghosszabbítani, illetve kiterjeszteni a kisiskolások jövő héten esedékes vakációját.
Arra a kérdésre, hogy hosszú távon hogy látja az iskolák bezárását, az államtitkár úgy válaszolt: a minisztérium továbbra is a korábbi állásponton van, és reméli, hogy minél hamarabb, amint a járványhelyzet engedi, visszatérhetnek a szemtől szembeni oktatáshoz. Azonban múlt héten több mint 16 ezer óvodás és iskolás, valamint 5500 tanügyi alkalmazott fertőződött meg, ezért volt muszáj meghozni a sokakból nemtetszést kiváltó döntést.
A kéthetes kényszervakációnak a bepótolási lehetősége is felmerült, Kallós Zoltán pedig úgy vélte, például az Iskola Másként hetet lehetne így felhasználni. Felvetésünkre, miszerint az a hét általában az iskolán kívüli rendszerek, események megismertetését szolgálja ,az államtitkár elmondta: a következő két hetet is ajánlja, hogy társadalmi szolidaritásra való odafigyelésként használják fel, és arra biztatta pedagógustársait, hogy tudatosítsák ebben az időszakban is a tanítványokkal, szülőkkel, hogy csak együtt tudjuk legyőzni a járványt.
Összeállításunkban Kallós Zoltán oktatási államtitkár mellett Keresztes Sarolta kétgyermekes édesanya is megszólal.
Riporter: Forrai Szerénke
Szerkesztő: kristalybea, 2021 október 21, 18:32