Összeesküvés-elméletektől a finnek mentalitásáig
Kolozsvári könyvbemutatója jó alkalmat kínált arra, hogy a kötet alapkérdései mellett arról is beszélgessünk Kustán Magyari Attilával, hogy mostanság hogy érzi magát Finnországban.
Finnország legkedveltebb lakó- és turisztikai városának is nevezik Tamperét, ahol egy ideje él és tanul a sepsiszentgyörgyi származású újságíró, társadalomkutató. A fiatal kutatót a finnországi mentalitásról, a világban végbemenő eseményeknek az emberek lelkiállapotára gyakorolt hatásairól is kérdeztük; mint mondta, a járvány idején is bebizonyosodott, hogy a finn lakosság körében nagy a bizalom a hivatalos tudományos álláspontokkal szemben.
Kustán Magyari Attila Ébredők – bevezető az összeesküvés-elméletek világába című kötetét szerdán este mutatták be Kolozsváron. Az ismeretterjesztő könyv, amely 2020-ban jelent meg a kolozsvári Polis gondozásában, közérthetően tekinti át az összeesküvés-elméletek szakirodalmát, kiemelten a meghatározás körüli vitákat, a tipológiákat, a konteók helyét egy olyan világban, ahol már nincsenek biztos fogódzóink. Adta magát a helyzet, hogy újságíró kollégánkkal az összeesküvés-elméletek eredőiről és azok gyakoriságáról is szót ejtsünk, romániai és finnországi vonatkozásban egyaránt.
A beszélgetés visszahallgatható az alábbi lejátszóra kattintva.
Beszélgetőtárs: Ferencz Zsolt
Szerkesztő: kristalybea, 2022 december 1, 13:43