Függőágyban: A SzuterÉn rabjai a ParaParkban
„Volt olyan csapatunk, amelyik este 8-kor érkezett munkából, mindenki nagyon fáradt volt, lehangolt. Féltek, hogy nem fognak tudni „teljesíteni”, viszont miután rájuk zártuk az ajtót, azt láttuk, hogy rohangálnak a pályán, örülnek, ha megtalálnak valamit és nagy siker volt, amikor kijutottak. Teljesen átadták magukat a játéknak és azt mondták, hogy kezdhetnék újból a munkát, annyira felüdítette őket ez az egy óra.”
„Leginkább baráti társaságok jönnek, egyetemisták, többnyire fiatalok, de, számomra meglepő módon, az idősebbek is nagyon élvezik a pályáinkat. Például megérkezett egy tapasztaltabb korosztály, olyan kérdések hangzottak el, hogy bent le lehet-e ülni, mit kell csinálni, miért kell kiszabadulni, stb. A tájékoztatás után rájuk zártuk az ajtót. Gyermekek módjára viselkedtek a pályán, vették ki egymás kezéből az irányítást, majd kinn teleírták a vendégkönyvet pozitív élményeikkel.” – vallja Erdősi Botond (képünkön), a Kolozsváron üzemelő első hazai ParaPark vezetője.
A ParaPark 2011-ben indult világhódító útjára. Az első Budapesten, majd 2014 őszén két szemfüles fiatalember, Gál Zsolt és Erdősi Botond Kolozsvárra is elhozta az élő szabadulós játékot. Az internetről ismert „room-escape” és „point-and-click” játékok továbbfejlesztett, valós térbe helyezett változatában a játékosoknak logikai és ügyességi feladatok megoldásával kell kijutniuk adott időn belül egy zárt térből.
Szerkesztő: Csatári Melinda
Szerkesztő: , 2015 április 24, 17:16 / actualizat: 2020 augusztus 5, 10:58