Mindannyian mások vagyunk!
Csíkszeredában a Vár téren május 19-én 10-16 óra között a Gyulafehérvári Caritas Szent Ágoston Nappali Foglalkoztató sérüléssel élő fiataljai és munkatársai hatodik alkalommal szeretnék felhívni a figyelmet arra, hogy mindannyian mások vagyunk.
Céljuk elősegíteni fogyatékkal élő embertársaink beilleszkedését, elfogadását.
Az érdeklődők saját élményekkel távozhatnak, megtudhatják, milyen is lehet hallás, látás nélkül a mindennapi élet, milyen lehet, ha korlátozott a mozgásunk, ha lassabban gondolkodunk, vagy ha szó szerint értelmezünk dolgokat, és nehézséget okoz a kapcsolatteremtés.
Minden fogyatékossági típussal más-más szigeten lehet ismerkedni.
A Kerekesszékes akadálypályánál mozgássérült animátorok avatnak be a különböző nehézségek legyőzésére alkalmas trükkökbe, és mutatják be, hogyan lehetünk jó segítők. A Csend szigetén a siketek jelnyelve, és néhány alapvető szabály tanulható meg, mely a hallássérült társainkkal történő kommunikáció során elengedhetetlen. A Láto-más szigetén az érdeklődők tapintás, szaglás, ízlelés, hallás, vagy „látó” társaikra hagyatkozhatva ismerkedhetnek a világgal, csakúgy, mint ahogy azt a látássérültek teszik mindennapjaikban. A „Lassabban tanulok, de még így is kitartó vagyok” szigeten értelmileg akadályozott és autizmussal élők a közös együttlét során engednek betekintést abba, hogyan tanulnak zenélni, hangszeren játszani, hogyan kommunikál egy autista, aki nem beszél, mitől nehezebb számukra bizonyos hétköznapi tárgyak használata (például egy órának a leolvasása).
Az Élőkönyvtár idén is várja az „olvasókat”, ahol a könyvek különböző sérüléssel élő személyek, szülők, pedagógusok, akik válaszolnak az olvasók legmerészebb kérdéseire is.
Interjú Endes-Ábrahám Ibolyával, a Gyulafehérvári Caritas közkapcsolatokért felelős munkatársával. Riporter Deák Gyöngyi.
Szerkesztő: deak.gyongyi, 2015 május 19, 10:14 / actualizat: 2015 május 19, 12:01