Antigoné és családja (családunk) a Szépművészeti Múzeumban
A Shoshin Színházi Egyesület tavaly jött létre Kolozsváron. Számos, a ferencesrendi kolostor refektóriumában tartott workshop után úgy döntött, a szabad ég alá is kiköltözik. Az „Antigoné családja: a vakság történetei” című előadás pénteken és szombaton este 7 órától látható a Szépművészeti Múzeum udvarán. A produkciót Raúl Iaiza argentin származású rendező jegyzi. A belépés díjtalan.
A shoshin fogalma a zen buddhizmusból származik, jelentése: a kezdő elméje. Ez átfordítva a színház nyelvére annyit jelent, hogy a workshopok résztvevői előítéletmentességre, nyitottságra törekednek, megőrizvén magukban a gyermekek kíváncsiságát. A Shoshin Színházi Egyesület 2014 májusában szervezte az első innovatív műhelyét színészek és civilek számára. Ezt több workshop, és egy Kidében szervezett alkotótábor követte. Az „Antigoné családja: a vakság történetei” Kolozsvárról szóló előadás, ősi történetbe ágyazva.
Miért éppen görög dráma, ezek közül is miért az Antigoné? – Köllő Csongor színművész, az egyesület egyik alapító tagja.
A sajtótájékoztatón egy kis ízelítőt is kaptunk az előadásból, a csapat által használt hangszerekből (hegedű, ütős hangszerek, harmonika, klarinét, üres dióhéjak) néhány gyönyörűen megszólalt a remek akusztikájú térben. Ezt megelőzően a szereplők meglepetés-dallal várták a sajtót.
További részletek a produkcióról Györgyjakab Enikő színművésztől, alapító tagtól.
Köllő Katalin, a Szabadság napilap rovatvezetője is alapító tagja a Shoshin Színházi Egyesületnek. Miért döntött úgy, hogy rengeteg teendője mellett ebben a projektben is szerepet vállal?
(Fotók: Koós Imola, maszol.ro)
Szerkesztő: gergelyzsuzsa, 2015 június 29, 16:49 / actualizat: 2015 június 30, 18:02