BBTE: a „kapós” egyetem
Felvételi vagy beiratkozás? Kinek-kinek mi jut, hiszen nem minden egyetemi szakon szerveznek (még) felvételi vizsgát. Szerda (július 22.) reggelig összesen 17000 diák iratkozott be a Babeş-Bolyai Tudományegyetemre (BBTE), mintegy kétezerrel több, mint tavaly a beiratkozási időszak végéig. A tendencia, hogy egyre több diák érdeklődik az egyetem képzése iránt, már tavaly is megfigyelhető volt: 2014-ben ezerrel több diák iratkozott be a BBTE-re, mint 2013-ban.
Az idei beiratkozási időszak a különböző karokon változik, az utolsó beiratkozás július 27-én zárul, a Református Tanárképző Karon. Július 31-én minden kar közzéteszi a végleges felvételi/beiratkozási eredményeket.
Közben az egyetemeket rangsorolták is: a Center for World University Rankings által összeállított értékelésben az első ezerben két romániai egyetemnek jutott hely: a Bukaresti Egyetemnek, és szorosan mögötte a kolozsvári BBTE-nek. A szempontok közül a legfontosabb az oktatás minősége, a végzettek a munkaerőpiacon való elhelyezkedése és az oktatói (akadémiai) közösség felkészültsége volt.
A BBTE magyar oktatásért felelős rektorhelyettesével, dr. Soós Annával beszélgettünk felvételiről, egyetem-minősítésekről – s arról, hogy ez a két dolog igenis, nagyon is összefügg.
A Hangoló házigazdája: Rácz Éva
Idén összesen 4850 tandíjmentes hely várja a középiskolák végzettjeit, mesterképzőkre pedig 3500 ingyenes helyet hirdettek meg. A BBTE teljes képzést biztosít magyar nyelven is, az alapképzéstől a 25 szakterületen működő doktori iskolákig.
Szerkesztő: racz.eva, 2015 július 22, 14:51 / actualizat: 2015 augusztus 26, 16:34