Tetű hobbyk?! Már akinek…
Megtaláltuk az eszményi olvasmányt borongós őszi délutánokra! A brit könyvpiac legfrissebb sikerkötetét ajánljuk Önöknek, az Egyesült Királyság legunalmasabb hobby-it és a csatolt polgárokat bemutató antológiát.
Fogyasztás előtt szappanoperázzuk be alaposan hónaljunkat a plazmatévé előtt, majd roskadjunk vissza kedvenc hintaszékünkbe!
A szerző, Leland Carlson a téma elismert szakértője: tavaly jelent meg első idevágó munkája, akkor úgy tűnt, a teljesség igényével. Közben kiderült, hogy még több dolgok vannak földön s égen…
A héten bemutatott könyve 40 férfiú ugyanennyi hobbyját gyűjtötte csokorba, ízelítőnek talán annyit, hogy akad köztük szerelmese a kézifűrészeknek és krónikása a fűnyirásoknak.
A britek híresek különcségeikről és a Nagy Britannia Unalmas Emberei ezen excentricitás ünnepe, summázta a kötet erényeit a szerző.
A könyv egyik hőse, Paul Rabbits a Bedfordshire-i Leighton Buzzard-ból, a zenekari emelvények megszállottja. Szerte Nagy-Britanniában 300 darabot tekintett meg ebből a műfajból és részletesen dokumentálta élményeit. Eddig két könyvet írt a témáról, saját bevallása szerint gyengéden aggódó hitvese hibbantnak gondolja, de ő nem ért egyet ezzel az elmélettel. Ha valaha elég nagy kertje lesz, házi használatra is készít belé egy zenekari pulpitust, egyelőre nincs annyi helye – vallja Rabbitts úr.
A skót David Grisenthwaite-et fűnyíró naplója emelte a negyvenek közé. 1984 óta aprólékos feljegyzést készít valahányszor borbélyipari eljárásnak veti alá a gyepet. Jegyzeteiből kiderül, hogy a fűnyirásnak szentelt átlagideje másfél hónappal gyarapodott az elmúlt 31 évben. A 87 éves öregúr mindig márciusban kezd és októberben zárja a szezont, egy-egy aktus nagyjából hatvan percet tart.
Az ő neje már megszokta hobbiját és – idézzük – „szelíd derűvel” kezeli.
Világért sem árulnánk el, hogyan végződik a lebilincselő történet – teljék örömük az olvasásban – de azért hadd szóljunk még futólag Andrew Dowd-ról, aki Anglia, Skócia és Wales mind a 2548 vasútállomására ellátogatott, illetve Simon Barley nyugalmazott orvosról, aki 1500 kézifűrészből álló gyűjtemény büszke birtokosa, belőlük írta doktori értekezését meg természetesen egy fordulatos könyvet.
A porszívók helyigényesebbek, talán ezért van James Brown-nak csak 300 belőlük, tény, hogy nem a lelkesedés hibádzik, midőn a tengeren túlra utazott, egyetlen klasszikus idegenforgalmi célpontot sem vett fel útitervébe, ehelyett Cleveland-be látogatott!
Kitalálják, miért?
Nem talált, a sok magyar ugyan lehet, hogy szintén megdobogtatja Brown úr szívét, de ezúttal a porszívóknál maradunk: itt készül kedvenc márkája, a Kirby!
Amint azt Dr. Mark Coulson, a Middlesex University pszichológusa, egyben a Nagy Britannia Unalmas Emberei-hez íródott előszó szerzője is megállapítja: „Van úgy, hogy valami totál tetűnek tűnik első látásra…Ám a legközönségesebb tárgyaknak is megvan a maguk szépsége, története!”
Kérjük, ne feledjék, midőn azt mérlegelik, invesztáljanak-e 8 font 99-et ezen nagyszerű könyvbe!
a mirror.co.uk nyomán
Szerkesztő: Papp-Zakor András, 2015 szeptember 30, 18:30