Mi van az olimpiai érmek mögött?
A nemrég lezárult Riói Olimpiai Játékok kapcsán két sportújságíró: Boros Miklós és Somogyi Botond voltak a Hangoló vendégei, akikkel Zilahi Csaba beszélgetett.
A romániai olimpikonok gyenge szerepléséért a meghívottak egyöntetűen a pénz és az infrastruktúra hiányát okolják. Boros Miklós kifejtette: az elmúlt két-három kormány elhanyagolta a sport fejlesztését, a sportminisztériumnak, illetve a Román Olimpiai- és Sportbizottságnak egészen más elképzeléseik vannak arról, hogyan kellene irányítani a román sportot. Az újságíró szerint két sport „van rendben” Romániában: a vívás és a tenisz, utóbbihoz azonban semmi köze a román államnak, hiszen a sportolók saját pénzükből, külföldön valósítják meg a karrierjüket.
Somogyi Botond a magyarországi sportolók teljesítményét értékelte, amely egészében kevéssel maradt el a 2012-es londoni olimpia mögött, ám volt egy sor olyan sportág, ahol maguk a versenyzők is sokkal többre számítottak. Ezek közé tartozik a birkózás, a kajak-kenu, ahol hat éremre számítottak, ám csak hárommal tértek haza, vagy akár az úszás is, ahol az érmek nagy része Hosszú Katinkának köszönhető.
A legizgalmasabb versenyekként Boros Miklós Szász Emese vívó mérkőzéseit nevezte meg, akiről már az első napokban sejtette, hogy komoly sikert ér el. A vívást Somogyi Botond is végigizgulta, ám ő inkább Szilágyi Áronra figyelt: „Dolniceanunál ki is mentem a szobából, a gyerekeim közvetítették, hogy mi történik” – árulta el. Mindkét újságíró szorosnak, izgalmasnak találta a vízilabda-mérkőzéseket, és mindkettejük számára csalódást jelentett, hogy a veretlen magyar válogatottat a negyeddöntőben csupán egy hajszál választotta el a továbbjutástól.
Szó esett arról is, hogy az idei olimpia botránysportjai a birkózás és a boksz voltak, amelyekre a súlyos, szemmel láthatóan bizonyos országok javára történő bírói tévedések voltak jellemzőek. Boros Miklós úgy véli, mindkét szövetségnek jó esélye van arra, hogy a következő olimpiáig nagyon komoly szabályzatbeli és bíráskodásbeli változtatásokat követeljen meg tőlük a Nemzetközi Olimpiai Bizottság.
A meghívottak elárulták azt is, hogy szerintük a Rióból érmekkel hazatérő sportolók közül kit láthatunk viszont négy év múlva, Tokióban – hallgassák meg a teljes beszélgetést:
Szerkesztő: fulopnoemi, 2016 augusztus 25, 18:02 / actualizat: 2016 augusztus 26, 12:43