Függőágyban: Több mint játék, társasjáték
A társasjáték út önmagunkhoz és másokhoz. Ősidők óta végigkísérte az emberiség történetét, vele együtt fejlődött, változott, alakult és segített ápolni kapcsolatainkat, segített jobban megismernünk egymást. A társasjáték a csapatépítés eszköze, stratégiai és logikai gondolkodásunk fejlesztője, illetve terápiás módszerként is ismeretes.
Szász-Köpeczy István, a Sapientia Egyetem program-menedzsere, a Magyar Társasjátékosok Romániai Szövetsége, azaz a MATRISZ egyik megalapítója. Az egyesület a társasjáték megőrzése és hasznosítása, új játékok népszerűsítése céljából jött létre és játékesteket, bajnokságokat szervez Erdély több városában. István a 2010-ben, Kolozsváron elindított úgynevezett Játék-Koktélok házigazdájaként tapasztalta meg, hogy a közös játék egyrészt felszabadító örömforrás, másrészt a mindennapi életben is segít találékonyabbá válnunk.
Játszani a felnőttek is szeretnek. Hosszú téli estéken mi sem lehet üdítőbb, vidámabb, mint egy jó társasjátékozás. Szász-Köpeczy István „játékmesterrel” Csatári Melinda beszélget.
Szerkesztő: , 2014 december 19, 17:45 / actualizat: 2020 augusztus 5, 10:35