Anyu, Kusza és egy családregény…
A facebook korában mérsékelt energiát igényel egy-egy többé-kevésbé ismerősünk markáns gyengéinek – na jó, nevezzük inkább hobbiknak, ha úgy tetszik – feltárása.
Bányai József ügyvédet például legtöbb hallgatónk ismeri. Szakmai oldaláról. Facebook-ismerősei ezen kívül még azt is tudják, hogy nagy állatbarát. Meddig nyúlnak ennek gyökerei? – kérdeztem jogi tanácsadó műsoraink harcedzett meghívottját.
Kipling és a „magányosan sétáló macska” esete
A kutyára hangolódott gazdi nem feltétlenül találja meg számítását az evolúció sikertörténetének megtestesülésével. Mármint a macskával…Akinek individualizmusát a Dzsungel könyvének szerzője is megörökítette. Bányai József ügyvéd viszont nem az az ember, aki ne találná meg a hangot és közös nevezőt a bővített család minden tagjával. Első cicájukat, a kezdetben sem annyira kicsi, mint amilyen szürke Anyut a fentiekből már megismerhették. Milyen egyéniség volt például Ő? – kérdeztem.
Kutya-macska viszony, avagy a jó példa szerepe
Széles körben elterjedt nézet, hogy kutya és macska viszonya különleges. Explicitebben: pocsék. Ha valaki eddig nem tudta volna, ez így nem általánosítható! A Bányai nagycsaládban például mindenkor harmónia honolt eb és macska között. Hol a titok, ha van és mi a harmónia hozadéka?
Állati kérdés: Jogok?!
Amikor az ember fia történetesen egy állatszerető és tartó ügyvéddel beszélget, nyilván ellenállhatatlan kísértést érez, hogy megkérdezze, mit gondol interjúalanya az állati jogok kérdéséről.
Vannak, léteznek? Vagy a jogász is azt gondolja, amit sokan, úgynevezett „józan gondolkodásúak” mifelénk, hogy ez csupán ultraliberális fakszni, merthogy „jogai kizárólag a homo sapiensnek vannak”?
fotók: Bányai József
webcikk: Papp-Zakor András
Szerkesztő: Papp-Zakor András, 2016 december 27, 16:11 / actualizat: 2020 július 5, 19:04