Az angolszász és a „kontinentális” oktatási rendszer – így látja dr. Gerő Péter
A magyarországi kutató a Neumann János Számítástechnikai Társaság konferenciáján tartott előadást.
Kolozsváron, a Babeș–Bolyai Tudományegyetemmel együttműködésben rendezte meg XXIII. Multimédia az oktatásban konferenciáját a budapesti Neumann János Számítástechnikai Társaság 2017. június 9-10-én.
A konferencia egyik legérdekesebb és legszínvonalasabb előadását Gerő Péter, az Élethelyzethez Igazított Tanulás csoport tagja tartotta. A Szekszárdon és és Gödöllőn működő kutatócsoport képviselője, Az angolszász és a „kontinentális” oktatási hozzáállás címen tartotta meg értekezését.
A tanulmány kivonatából idézzük a következőket:
„Mivel a hozzáférhető multimédia tananyagok nagy hányada angolszász országokból származik, tudnunk kell, hogy milyen tanulásra/tanításra készítik őket. Az angolszász és a »kontinentális« felfogás, értékrend, gyakorlat ebben (is) eltérő. Nem arról van szó, hogy más válaszokat adnak az oktatáspolitika és módszertan alapkérdéseire: azért értjük nehezen, mert maguk a kérdések is mások. Az előadó ezt mutatja be a tapasztalatai alapján, az Egyesült Királyságból vett példákon keresztül, a tanári (tanulás segítői) tevékenységre is kitérve.”
Előadását követően kértük mikrofon elé Gerő Pétert.
Riporter: László Tibor
Fotó: Alföldi István
Szerkesztő: laszlot, 2017 július 12, 16:33 / actualizat: 2017 július 27, 12:00