Pálinkaünnep és -minősítés Magyarfenesen
Hogyan kell jó pálinkát főzni, miként kell felszolgálni, fogyasztani, és mire figyeljünk, ha ilyen terméket vásárolunk? – a többi között ez is kiderült a Szilvórium elnevezésű pálinkaünnepen, amelyet szombaton szerveztek a Kolozs megyei Magyarfenesen.
A pálinkaminősítésre 25 mintával neveztek be a községből, illetve a máshonnan érkezők. A termékeket magyarországi szakemberek, okleveles pálinkabírálók értékelték. A versenyt és a díjkiosztást batyusbál követte. A pálinkafőzésnek hagyománya van Erdélyben, így Tordaszentlászló községben és a környéken is, a pálinkaminősítésnek pedig hagyományt kívánnak teremteni a szervezők. A pálinkafesztivál célja, a hagyományápolás és a közösségi együttlét mellett, minőségi termékek előállításának ösztönzése – mondta a főszerzető, Tamás István, vendéglátó gasztronómus.
Tamás István főszervező
Ez volt a harmadik alkalom, hogy pálinkaünnepet szerveztek a községben, az első kettőt a községközpontban, Tordaszentlászlón tartották, most Magyerfenesen zajlott az esemény. Az első két rendezvényen elődások is elhangzottak – most már nem volt rá szükség – mondta a zsűri elnöke, Felmer Rezső, magyarországi okleveles gyümölcspálinka gyártó, bor- és pálinkabíráló. Hozzátette, az első, két évvel ezelőtti mintákhoz képest jelentős minőségi javulást tapasztaltak.
Felmer Rezső pálinkabíráló, zsűrielnök
A pálinkabíráló zsűri további két tagja szintén Magyarországról érkezett a magyarfenesi rendezvényre. Előbb Kolozsvári Károly, okleveles pálinkafőzőt, majd Cser József okleveles pálinkagyártót kérdeztem.
Kolozsvári Károly és Cser József pálinkabíráló, zsűritag
Mi a különbség a magyarországi és az erdélyi, helyi plinkák között, illetve mire figyeljünk, ha ilyen terméket vásárolunk – faggattam tovább a zsűri elnökét, Felmer Rezsőt, és Cser József zsűritagot.
Felmer Rezső és Cser József pálinkabíráló
Riporter: Bárdos Mária
Szerkesztő: bardosmaria, 2018 április 10, 13:33 / actualizat: 2018 április 17, 12:02