Házipatika kutyáknak – Algocalmin igen, paracetamol és ibuprofen nem
Nem árt kicsit bespájzolni kutyaeledelből, tonnányit viszont ebből sem érdemes vásárolni – hívja fel a figyelmet Madaras Péter állatorvos.
A nyírás és a körömvágás mellőzhetőségéről, valamint a házipatika legfontosabb összetevőiről is beszélt a szakember.
Az étkeztetéssel kapcsolatban javaslom, hogy szerezzünk be tápot hosszabb időre, legalább két hónapra. A tápból is azt érdemes vásárolni, amit amúgy is eszik a kutyánk, elvégre az érzékenyebbeknél tápváltoztatáskor hasmenés jelentkezhet. Nyilván, kutya- és macskatápból sem kell tonnányit felgyűjteni, ami aztán könnyen megavasodhat, de azért biztosítsuk be magunkat.
Nem kell ilyenkor a nyírással nyaggatni az állatorvosi rendelőket, sőt, az sem baj, hogyha túlnőnek a körmei. Ha van tapasztalatunk a körömvágásban, akár mi magunk is elvégezhetjük, de ha nem, akkor majd levágják az állatorvosok karantén után. A rendelőben velünk is megtörténik, hogy véletlenül belevágunk, de ott vannak eszközeink, amelyekkel a vérzést könnyen el tudjuk állítani.
Nagyon fontos – és nemcsak ebben az időszakban –, hogy legyen otthon néhány gyógyszerünk. Nem föltétlenül állategészségügyi készítményekre gondolok, hanem például széntablettára, No-Spára, Algocalminra, Metoclopramidra, Augmentinre stb. Oxigénes vízzel pedig a kutyát könnyen meg tudjunk hánytatni, ha valami olyasmit nyelt le, amitől óvnánk. Legyen a kutyának külön lázmérője!
A kutyák általános testhőmérséklete többnyire 38.5 Celcius-fok, 39 fok fölött már lázasak.
Madaras Péter arra is rámutatott, hogy vigyázni kell a gyógyszerekkel: az Algocalmin remekül használható a kutyáknál is, a paracetamol és az ibuprofen viszont negatívan hat rájuk.
Szerkesztő: kristalybea, 2020 március 27, 15:56