Hogyan indul ősszel az új tanév?
Az önkormányzatok és a regionális járványtani intézmények döntsenek arról, hogy egyes településeken hogyan indul újra a tanév szeptemberben – erre jutottak tegnap a tanügyminisztériumban a szülői szervezetekkel való egyeztetés után.
Három változat áll majd rendelkezésre: a klasszikus, iskolában történő oktatás, a hibrid változat, ahol a diákok fele az iskolában, fele pedig otthon tanulna, majd cserélnének, és a harmadik változat a teljes online oktatás lenne. Ezek közül dönti majd el az önkormányzat, hogy melyiket alkalmazza, annak függvényében, hogy az illető településen hogyan alakul a járványhelyzet.
Csíky Csengele, a Magyar Szülők Szövetségének elnöke rádiónknak elmondta, hogy a szülői szervezetek ragaszkodnak ahhoz, hogy az előkészítő osztályosok, az elsős és másodikos kisdiákok mindenképp iskolapadban tanuljanak majd, mert az írást, olvasást, számolást nem lehet másképp elsajátítani.
Az óvodák, bölcsődék megnyitása szintén az önkormányzat hatáskörébe tartozik, Csíky Csengele elmondta, hogy a szülői szervezetek mindenképp szorgalmazzák azok teljes körű megnyitását és a biztonságos körülmények megteremtését.
A tanügyminisztérium azon javaslatát, hogy az órák mindössze fél órát tartsanak, hogy a diákok minél több időt tölthessenek kint szüneten, a szülői szervezetek nem tartják jó ötletnek, szerintük ugyanis a szünetben történő érintkezés, főleg kisdiákok esetében, veszélyesebb, mint ha egymástól biztonságos távolságra ülnek az iskolapadban.
Riporter: Forrai Szerénke
Szerkesztő: kristalybea, 2020 július 15, 13:34